مودم یا کارت تلفنی

شما در هنگام خرید یک سیستم تلفن گویا می بایست تصمیم بگیرید که از مودم استفاده کنید یا از کارت های تلفنی. تصمیم با خودتان است. می توانید هزینه زیاد کارت های تلفنی را بپردازید و یا توسط یک مودم ساده سیستم خود را راه اندازی کنید. اما من در ادامه به مقایسه این دو سخت افزار می پردازم.

مودم وسیله ارتباط میان کامپیوتر و خط تلفن است که اکثر مردم تنها جهت ارتباط با اینترنت از آن استفاده می کنند. در صورتیکه کارایی های بسیار بیشتری دارد. این قطعه با قیمتی حدود 10 الی 15 هزار تومان (البته نوع اینترنال) قابل تهیه است. مودم ها دارای انواع مختلفی هستند. بعنوان مثال:

Data Modem: که تنها می تواند به ارسال و دریافت اطلاعات را انجام دهد.

Data/Fax Modem: که علاوه بر ارسال و دریافت اطلاعات می توانند ارسال و دریافت فکس  نیز انجام دهند.

Data/Fax/Voice Modem: این مودم ها علاوه بر نوع های قبلی قابلیت ارسال و دریافت صدا بصورت آنالوگ را نیز دارا می باشند.

Data/Fax/Voice/Speakerphopne Modem: این مودم ها کامل ترین نوع مودم بوده که علاوه بر دارا بودن تمام امکانات انواع قبلی می توانند بصورت همزمان هم صدا را انتقال داده و هم صدا را دریافت کنند. این مزیت برای زمانی استفاد می شود که می خواهید از کامپیوتر جهت صحبت با تماس گیرنده استفاده کنید.

مودم

کارت های تلفنی که توسط تعدادی از تولید کنندگان همانند Dialogic و Dongin تولید می شود جهت ارتباط کامپیوتر با خط تلفن و تنها برای کاربردهای تلفن گویا طراحی شده است. این کارت ها حداقل دارای 4 خط ورودی بوده و قیمت پایه آنها معمولا از 400 هزار تومان شروع می شود. کارت های تلفنی علاوه بر اینکه امکانات خاص تلفن گویا را دارا می باشند ولی مشکلاتی نیز دارند که در ادامه توضیح خواهم داد.

کارت تلفنیکارت تلفنی

/ 1 نظر / 72 بازدید
یک دوست

سلام آیا مودم توانایی های کارت تلفنی را دارد؟